Biz Kimiz?

Purreal Eğitim ve
Danışmanlık Merkezi

Gazi Caddesi üzerinde bulunan Purreal Egitim ve danismanlik Danışmanlık Merkezi,
uzman kadrosu (Uzm. Psk. İhsan Düşmez Uzm. Psk. Dan. Yusuf Kartal ve Aile Danismani ve Oyun Terapisti Halime Düşmez) ile psikoloji alanında etik ilkelere bağlı kalarak bilimsel ve güvenli danışmanlık hizmetleri sunmaktadir. Hizmet verdiğimiz başlıca konular:

 • Aile Danışmanlığı
 • Çocuk ergen ve yetiskin danismanligi
 • Kekemelik ve Artikülasyon Sorunları
 • Resim analizi
 • Oyun Terapisi
 • Oyun Atölyesi (2-12 yaş)
 • Eğitim Koçluğu
 • Takıntılar (OKB)
umit
Biz Kimiz?

Gazi Caddesi üzerinde bulunan Purreal Egitim ve danismanlik Danışmanlık Merkezi, uzman kadrosu ile psikoloji alanında etik ilkelere bağlı kalarak bilimsel ve güvenli danışmanlık hizmetleri sunmaktadir. Hizmet verdiğimiz başlıca konular:

 • Aile Danışmanlığı
 • Bireysel Danışmanlık
 • Çocuk ergen ve yetiskin danismanligi
 • Kekemelik ve Artikülasyon Sorunları
 • Psikolojik Test ve Ölçekler
 • Resim analizi
 • Oyun Terapisi
 • Oyun Atölyesi (2-12 yaş)
 • Eğitim Koçluğu
 • Takintilar (OKB)
Stuttering girl and speech therapist doing exercises

Neden Purreal?

Deneyimli Personel

Alanında uzmanlaşmış meslektaşlarımız, uzman desteğine ihtiyaç duyan bireylere en etkin hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Kolay Ulaşım

Merkezimiz Giresun Gazi caddesi uzerinde toplu ulaşım merkezlerine yakın konumdadır.

Neden Purreal?

Deneyimli Personel

Alanında uzmanlaşmış meslektaşlarımız, uzman desteğine ihtiyaç duyan bireylere en etkin hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Kolay Ulaşım

Merkezimiz Giresun Gazi caddesi uzerinde toplu ulaşım merkezlerine yakın konumdadır.

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Danışanlarımızın Görüşleri

Taleplerinizi ve görüşlerinizi daha iyiye ulaşmak ve beklentilerinizin ötesinde hizmet sunmak için önemsiyoruz.
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereğince danışanlarımızın isim, yaş, cinsiyet gibi kişisel bilgileri gizli tutulmuştur.

K.D.

 

İyice ümitsizliğe düştüğüm ve artık hiçbir şeyin değişmeyeceğine inandığım bir dönemde bir arkdaşımın tavsiyesi ile İhsan Beyle tanıştım. Olaylara karşı farklı bir bakış açısı ve her zaman pozitif duruşuyla hayata tekrar dönmemde çok yardımcı oldu. Kendisine sıcak yaklaşımı ve güven sağlayan samimiyeti için teşekkür ederim.

M.K.

 

Kendi içimde savaş verdiğim ve yenemediğim bazı sorunlarım ile alakalı konuştuk. Sorunların temelinde yatan sebepleri ve sorunlarımdan nasıl kurtulabileceğime yönelik tavsiyelerinden sonra çok ciddi bir ilerleme kaydettim. Tavsiye ederim.

Sıkça Sorulan Sorular

Danışanlarımız tarafından sıkça yöneltilen soruları ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Nasıl Randevu Alabilirim?

 1. +90 (544) 133 00 28 numaramızdan bizi arayabilir,
 2. Whatsapp üzerinden mesaj atabilir,
 3. Websitemiz üzerinden online randevu alabilirsiniz

Seanslar Ne Kadar Sürmekte ve Ne Sıklıkta Gerçekleştirilmektedir?

Seanslarımız 1 saat sürmektedir. Randevu aldıktan sonra ilk seansımızı sizi tanımak, sorununuzu anlamak ve nasıl bir yol izleyebileceğimiz ile ilgili bir yol haritası çıkarmak ile tamamlıyoruz. Terapi planınızı oluşturduktan sonra ise çözüme doğru beraber ilerliyoruz.

Terapi Süreci Ne Kadar Sürer?

Merkezimiz bünyesinde pek çok alanda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetleri aynı uzmandan ya da yönlendirme doğrultusunda farklı uzmanlardan alabilme imkanına sahipsiniz. Koşullar her ne olursa olsun aldığınız her hizmet ayrı bir uzmanlık alanına ve kendi içinde farklı standartlara sahiptir. Bu nedenledir ki terapi süreleri değişkenlik göstermektedir.

Hangi Durumlarda Aile Danışmanlığına İhtiyaç Duyulmaktadır?

Aile olabilmek, evlilik sonrasında çiftlerin hayatlarındaki değişikliklere ayak uydurabilmesi ciddi bir alışma sürecini beraberinde getirmektedir. Bireyler bu duruma adapte olmakta zorlandıklarını hissettiklerinde ya da daha sağlıklı bir süreç geçirmek istediklerinde çiftlerle çalışan bir uzmana başvurmaktadırlar. Aynı durum çocuğu olan üç ya da daha fazla kişilik aileleri de kapsamaktadır. Çünkü her doğan çocuk ayrı mizaç özelliklerine sahip olarak ve huylar edinerek büyürler. Bu da yeni bir adaptasyon sürecini beraberinde getirir. Zaman içinde ortaya çıkan sorunları çözmek veya sağlıklı iletişim kurarak iyi ilişkiler geçirebilmek için danışmanlık süreci oldukça faydalı bir çözümdür. Ortada hayatınızın rutinini bozan bir problem olsun ya da olmasın, çocuklarınız ve ebeveyn olarak kendiniz için danışmak istediğiniz her konuda bizlere başvurabilirsiniz.

Ne Zaman Psikolojik Destek Almalıyım?

Bir süredir içinden çıkamadığınız sorunlarınız var ise ve günlük hayatınızı etkilediğini düşünüyorsanız psikolojik destek alabilirsiniz. Bu sorunlar düşünceler, duygular, bedensel duyumlar, davranışlar ya da kişilerarası ilişkiler ile ilgili olabilir. Depresyon, panik atak, fobiler, obsesif kompülsif bozukluk, yeme bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu, sosyal kaygı gibi durumlar ya da dönemsel olarak yaşanan boşanma, taşınma, kariyer planlama, isteksizlik, kişilerarası ilişkilerin getirdiği zorluklar için terapi desteği alabilirsiniz.
Unutmayın ki bir çok kişi hayatında çeşitli sorunlar ile boğuşmakta ve gün içerisinde yüzlerce insan terapi ile yeni bir bakış açısı, yeni bir güç kazanarak sorunlarının üstesinden gelmektedir. Bedensel sağlığınızda bir sorun yaşadığınızda doktora gidişiniz gibi, ruh sağlığınız ile ilgili bir sorun yaşadığınızda da bir psikologtan destek almak gereklidir.

Psikolog İle Mi Psikiyatrist İle Mi Görüşmeliyim?

Psikologların ilaç yazma yetkisi yoktur. Psikologlar eğitimini aldıkları ve etkinliği bilimsel araştırmalarca kanıtlanmış terapi yöntemleri ile çalışırlar. Psikoloğunuz sizi tanıdıktan sonra terapiniz ile beraber ilaç kullanmanızı gerektirecek bir durum olduğunu düşünür ise sizi psikiyatriste yönlendirecektir.

Bize Mesaj Bırakabilirsiniz.


  Son Yazılarımız

  Hipnoterapi ile Kilo Verme

  Obezite ve psikolojik yeme arasındaki ilişki karmaşık ve çok yönlüdür. Birçok durumda, bireylerin kilo alımı ve obezite sorunları, psikolojik faktörlerle güçlü bir şekilde ilişkilidir. Obezite ve psikolojik yeme arasındaki bazı temel etkileşimler: 1. Duygusal Yeme (Emotional Eating): 2. Stres ve Kortizol Seviyeleri: 3. Depresyon ve Obezite İlişkisi: 4. Kendine Saygı ve Beden İmajı: 5. Sosyal Etmenler ve Çevresel Etkiler: Bu…

  Affetmenin Sonuçları – 2

  Affetme, insanların ruhsal sağlığına olumlu etkileri olan bir süreçtir. Öfke, kırgınlık ve intikam hisleri gibi negatif duygular, insanların hayatlarında büyük bir yük oluşturabilir ve depresyon, kaygı ve stres gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir. Ancak affetmek, bu duyguları azaltmaya ve insanların daha pozitif bir duygu durumuyla hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olabilir.Affetmenin bireyin ruh sağlığına yönelik olumlu katkılarına paralel olarak birtakım fizyolojik getireleri…

  Affetmenin Sonuçları – 1

  Affetme, birinin kendisine ya da başkasına yapılan bir hata, haksızlık veya zarar verme eylemini bağışlama sürecidir. Bu süreç, kişinin kızgınlık, öfke ve acı gibi olumsuz duyguları üzerinde çalışarak, bu duyguları serbest bırakmasını ve sonunda affetme sürecine geçmesini sağlar.Affetmek, kırgınlıkları ve acıları geride bırakmak için bir adımdır ve bu da insanların daha mutlu ve tatmin edici bir hayat sürdürmelerine yardımcı olabilir.…

  1