Purreal Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Purreal Egitim ve Danışmanlık Merkezi,  uzman kadrosu (Uzm. Psk. İhsan Düşmez Uzm. Psk. Dan. Yusuf Kartal ve Aile Danismani ve Oyun Terapisti Halime Düşmez) ile psikoloji alanında etik ilkelere bağlı kalarak bilimsel ve güvenli danışmanlık hizmetleri sunmaktadir.

Bir kuramın insana dair her şeyi açıklayamayacağını çok iyi biliyoruz. Bu anlayışla insana ve onun sorunlarına dair çoklu bir yaklaşım geliştirmek gerektiğinin farkındayız. Bazen bireyin “çocukluk yaşantılarına inmek” gerekirken bazen de “onun bir aşkınlık bunalımında” olarak karşımızda olabileceğinin bilincinde olarak yanınızdayız.

Purreal Eğitim ve Danışmanlık Merkezi olarak merkezimizde çocuk, ergen, yetişkin danışmanlığı; çift ve aile danışmanlığı; kurumlara yönelik kurumsal eğitim ve danışmanlık konularında verdiğimiz hizmetler ile yanınızdayız.

Halime Düşmez

Aile danışmanı ve Oyun Terapisti

Lisans eğitimimi Anadolu Üniversitesi’nde tamamladım.
Başkent Üniversitesi’nde; oyun terapisi, (çocuk psikolojisi, çocuk gelişiminde oyun eğitimi) ile evlilik ve ilişki terapisi (çift ve ailelere yönelik terapötik süreç ve öncü yaklaşımlar, çift ve aileye yönelik post-modern yaklaşımlar, ilişki ve çift danışmanlığında kanıta dayalı yaklaşımlar, ilişki ve evlilik danışmanlığında kriz ve kriz yönetimi, ilişkilerde stres ve öfke yönetimi) eğitimleri aldım. Resim analizi ve psikolojik test alanında eğitimler aldım.
Halihazırda Üsküdar Üniversitesi psikoloji yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

İhsan Düşmez

Uzman Psikolog, Psikolojik Danışman ve Aile danışmanı

Lisans eğitimimi Atatürk Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimimi 19 Mayıs Üniversitesi’nde tamamladım. Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde doktora eğitimim devam etmektedir. Yüksek lisans ve doktora eğitim sürecinde birçok alanda mesleğimle ilgili eğitimler aldım. 2002 yılından itibaren özel ve tüzel kuruluşlarda akademisyen, uzman psikolog, psikolojik danışman ve aile danışmanı olarak görev yapmatayım. Birçok bireysel ve grup danışma etkinlikleri yaptım. Ulusal ve uluslararası alanda yayın yapan dergi ve kongrelerde yayın ve sunumlarım bulunmaktadır. 2002 yılından itibaren alandaki gelişmeleri takip edip, eğitim ve seminerlere katılmaya devam etmekteyim.

  • Bilişsel- Davranışçı terapi
  • Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi
  • Gottman metodu,
  • Sistemik Aile Terapisi
  • Transpersonal Psikoloji
  • Çözüm Odaklı Terapi
1