BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ

Bilinçaltı temizliği, anne karnından bugünümüze kadar geçen sürede birçok travmaları temizlemeyi amaçlayan bir tekniktir.

Bilinçaltı Nedir?

İlk kez S. Frued tarafından kullanılmıştır. Freud’a göre anılar, travmalar, kişilik bozuklukları ve fobiler bilinçaltı ile doğrudan ilişkilidir. Freud’a göre kişinin bilinçaltına ittiği korkuları ve yüzleşmekten korktuğu anılar, tüm hayatı ve insan ilişkilerini derinden etkiler.

İsviçreli Psikiyatr C.G. Jung ise bilinçaltını bir kara kutuya benzetmiştir.

Bilinçaltının nasıl çalıştığı birçok kişi tarafından merak edilen konular arasındadır. Bilinçaltımız yaşamımızın büyük bir kısmını kontrol ediyor. Psikoterapi, hipnoz, yüzleşme, meditasyon gibi teknikler ile bilinçaltımıza ulaşarak iyileşme sağlanabilir. Tek hücreli bir formdan itibaren yaşadıklarımız, ailemizin ve çevremizin bize davranışları, yaşadığımız deneyimler, korkular kısaca her şey bilinçaltı dediğimiz dev bir kütüphane de kayıt altında…

Bilinçaltı temizliği ile onu tamir etmek ve tüm olumsuz etkilerinden kurtulmak mümkün…

Bazen fiziksel rahatsızlıklara sebep olarak küçük yaşlardaki olumsuz yaşantılar, telkinler gösterilebilir.

Bilinçaltı temizliği ile sonuç olarak görülen hastalıklar, semptomlar ortadan kalkabilir.

BLOKAJ KALDIRMA

Hepimizin hayatında ilerleyemeyeceğimiz kısımlar vardır. Hayatımızın belirli alanlarında sıkışmış hissetmemizin nedeni geçmişte deneyimlediğimiz ve kaçınmayı seçtiğimiz duygu ve durumlar olabilir. Blokaj aslında tam olarak görülemeyen fakat yaşamımızın bazı alanlarında zorluklara, mücadelelere neden olan acılarımızı, yaralarımızı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Genellikler çok küçük yaşlarda meydana gelen olaylardan kaynaklanır ve hatırlanması güçtür. Bazı deneyimler travmatiktir, bastırılır ve derinlere gömülür. Blokaj belirtileri,

  • Olumsuz davranış kalıpları,
  • Hayatın bir alanına sıkışıp kalma hissi,
  • Depresyon,
  • Erteleme,
  • Madde kullanımı ve sağlıksız beslenme

Negatif duyguları tanımlamak, ifade etmek ve salıvermek çok önemlidir. Bu duyguları ifade edemezseniz, yaşamınızı negatif yönde etkileyerek ortaya çıkar. Öfke, korku, utanç ve suçluluk duygusu gibi negatif duygular yaşam enerjimizi düşürerek sonunda uykusuzluk, yorgunluk ve sindirim problemlerine neden olur. Çeşitli telkin ve tekniklerle, bu blokajları kaldırmak mümkündür.

YENİLENME ATÖLYESİ

Bebeklik döneminden çocukluğa, ergenlik döneminden yetişkinliğe ve olgunluk dönemine kadar geçirdiğimiz süreçte yenilenmek, gelişmek ve öğrenmek ve yaşama dahil olmak zorundayız. Bu bağlamda metaforlar ve hikayeler motive eder, ders verir, düşündürür, farkındalık oluşturur ve bu sayede zihinde güçlü, yeni nöral ağlar oluşturarak terapi eder ve aynı zamanda artan farkındalıkla zihinsel dönüşüm sağlar. Çeşitli egzersizlerle devam eden yenilenme atölyesi baş, omuzlar, sırta uygulanan dokunuşlarla vücutta oluşmuş olan olumsuz enerjiler atılır. Hem fiziksel hem de zihinsel stresten uzaklaşarak daha verimli olmayı sağlar. Geçmişte yaşadığımız her türlü sorun geleceğimize yönelik mesajlar taşımaktadır. Zaman zaman yaşadıklarınıza bakarak “neden ben?”,  “bunların yaşanması gerekiyor muydu?”, “gelecekten ne beklemeliyim?”, “yine mi ben” gibi sorular kafanıza takılıyorsa yenilenme atölyesi çalışmamıza katılarak yaşamın tesadüflerden ibaret olmadığını farkedecek, sorularınıza doğru cevaplar bulacak ve mucizelere kapı aralayacaksınız.

POZİTİF YÜKLEME

Esmalar, nefes egzersizleri ve olumlamalar ile bütün enerji kanallarının açılmasını amaçlayan bir çalışma tekniğidir. İnsanın beyin gücü öyle muhteşem bir güçtür ki onu kullanarak kendini felç edebilir, imha edebilir ve aynı zamanda amansız hastalıkları tedavi edebilir. Yeter ki beyin gücünü harekete geçirmeyi becerebilelim.

  1. Gandhi der ki: “söylediklerinize dikkat edin, düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin duygulara dönüşür. Duygularınıza dikkat edin davranışlara dönüşür.  Davranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin değerlerinize dönüşür. Değerlerinize dikkat edin karakterinize dönüşür. Karakterinize dikkat edin kaderinize dönüşür.”

“Geldikçe üst üste geliyor” … bu cümleyi yaşamınızda çok mu kullanıyorsunuz…? Eğer olumsuz düşünce frekansında iseniz bir kısır döngü başlıyor. Ve içinden çıkılmaz hale geliyor.

Pozitif yükleme, “Esmaların” şifa enerjileriyle başlıyor. Nefes egzersizleri ve olumlamalar ile devam ediyor. Esmalar Allah’ a ait isim ve sıfatlardır. Her biri birer enerji kaynağıdır.

Nefes egzersizleri, vücutta ki sistemler normal işleyişlerini sürdürebilmek adına oksijen kadar karbondioksite de ihtiyaç duyuyor. Öyle ki vücuttaki oksijen-karbondioksit dengesinin dolaşımdan hücre aktivesine, sindirimden zihinsel fonksiyonlara dek tüm faaliyetlerle bire bir ilişkili olduğu biliniyor. Bu sebeple nefes alma eyleminin doğru şekilde gerçekleşmesi kaliteli bir yaşam için büyük önem taşıyor. Doğru nefes egzersizleri, panik atak, anxiyete, stres bozukluğu gibi psikolojik problemlerin fiziksel belirtilerini ortadan kaldırmaya yarar. Uykuya dalmayı kolaylaştırır, konsantrasyonu artırır.

Olumlamalar, ayna karşısında yapılan birçok telkin ile bilinçaltını yeniden kodlama tekniğidir. Kişiden kişiye yapılan analizlerle belli bir sayıda telkin ifadeleri uygulanır. Hayatta istediğiniz hayallere(para, zenginlik, aşk…) ulaşmak için yapılan bir tekniktir. Gençlik iksiri ritüeli ile son bulur.

Birbirini tamamlayan bu dört çalışmanın sonunda kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz ve yaşamınızda birçok olağanüstü değişimlere şahit olacaksınız.

Bilgi ve iletişim için lütfen arayınız. 0544 133 00 28

1